İndir Google Play App Store
AkıllıBot
×
Maliyet Hesaplama Kredili Maliyet Hesaplama Toplu Maliyet Hesaplama Şartname Karşılaştırma Robotu Masaüstü Maliyet Programı Sınır Değer Hesaplama Akaryakıt Fiyatları İhale Ara İlanlar Söför Arayanlar Arac arayanlar Soför olup iş arayanlar Aracına iş arayanlar Blog Yol Katsayısı Bul Ajandam Hakkımızda İletişim


Yaklasık Maliyet
İş Kalemi

1 Kazanan Teklif:
2 Alt Sınır:
3 Yaklasik Maliyet:
4 Aritmatik Ortalama:

Sınır Değer Hesaplama Nasıl yapılır

Ekap sınır değer hesaplama yapmak için ilk olarak hangi kategoride kırım yapacağınızı belirlemeniz gerekirir. şimdi hangi ihale kategorilerinde hepsalama yapacağız bunu belirleyelim. Buradan bunu belirlerken Genel olarak teknik şartnamenizde yer alan okas kodu baz alınabilir. İhaleniz Hizmet alımı olarak mı cıktı? yoksa Araç kiralama olarak mı? Taşımalı eğitim sınır değer hesaplama yapılırken genelde hizmet alımı veya diğer hizmetler alanında kullanılan 0.71 katsayısı baz alınır.

1 Şubat 2018 tarihi itibarıyla hesaplama değişikliği olduğundan bu tarihten sonrası için hesaplama yapacağız.

( R ) katsayısı: Personel Çalıştırılmasına Dayalı Olmayan Hizmet Alımı İhalelerinde Kullanılacak Sınır Değer Tespit Katsayısı
  • İhale Konusu Kullanılacak Katsayı
  • Araç Kiralama 0.72
  • Bilgisayar Sistemlerine Yönelik Hizmetler 0.87
  • Malzemeli Yemek 0.79
  • Mühendislik Hizmetleri 0.74
  • Sigorta Hizmetleri 0.78
  • Diğer Hizmetler 0.71

Geçerli Teklifler: İhalenin ilk oturumunda teklif mektubu ve geçici teminatı usulüne uygun olduğu anlaşılan isteklilerin teklifleri girilmelidir.

Ekap kiralama sınır değer formulu nedir.

SD: Sınır değeri, YM: Yaklaşık maliyeti, n: İhalenin ilk oturumunda teklif mektubu ve geçici teminatı usulüne uygun olduğu anlaşılan isteklilerin teklif sayısını, T1, T2, T3….Tn: İhalenin ilk oturumunda teklif mektubu ve geçici teminatı usulüne uygun olduğu anlaşılan isteklilerin teklif bedellerini, R: Sınır Değer Tespit Katsayısını İfade etmek üzere; gibi unsurlar göz önünde bulundurulmaktadır.

Hesaplama yaparken (yukarıda) ilgili kategoriyi seciniz arac kiralama için örneğin sectikten sonra yaklasık maliyeti hesapladınız şimdide teklifleri giriniz size ihaleyi kazanan arkadası kendisi söyleyecektir.